איך להתמודד עם פרידה

מהי אותה הרגשה? 

אם יש בחיי אדם, בן אנוש התמודדות יותר קשה ברמה הרגשית היא התמודדות עם הרגשת הפרידה. להישאר לבד. זה הרי אחד הדברים המרכזיים ביותר המפרידים אותנו בני האנוש מבעלי החיים. ההתמודדות עם פרידות. פרידות רומנטיות, פרידות בחיי הנשואין (גירושים) ופרידות סופניות עקב מקרי מוות.

בשונה מחוויות רגשיות אחרות, השאלה איך להתמודד עם פרידה נוגעת לכולנו ולא משאירה אף אחד או אחת חפים מפשע, אין אחד או אחת שיכולים להגיד לי זה לא יקרה או לי זה לא קרה. מי לא התמודד בעבר עם פרידה מהחבר, מבעל, מהאישה, מהוריכם שהלכו לעולמם? כמובן שכל אחד ואחת מתמודדים עם מצבי פרידה באופן אחר. ולא רק זאת, כל מקרה פרידה הוא אחר.לדוגמה פרידה מחבר אחרי שישה חודשים של יחסים וכל זה בגיל 17 לא דומה לפרידה מאישתך אחרי 20 שנות נישואין ושלושה ילדים בבית אחרי שצברתם כל כך הרבה חוויות טובות ביחד. חוויות פרידה מבעלך בגלל שיחסיכם התקררו אינה דומה לחווית הפרידה בגלל שהוא בגד בך. חווית פרידה מהוריכם עקב מותם שונה לחלוטין מחווית הפרידה מילדיכם עקב מחלת הסרטן,. כך שכפי שאתם יכולים לזהות מייד, השאלה הזאת איך להתמודד עם פרידה ההתמודדות עם פרידה ותהליך ההתאוששות לאחר פרידה, כל אלו שונים מאדם לאדם וממקרה למקרה. 

פרידה מבן או בת זוג

אפשר לומר שבעיית ההתמודדות עם פרידה מבן זוג או בת זוג היא הנפוצה ביותר. מקרי מוות במשפחה קורים לעיתים רחוקות יותר למזלינו. כמובן שההתמודדות עם פרידה עקב מוות היא אחרת וקשה הרבה יותר בגלל הסופיות שהיא מסמלת אבל כאמור אך מצד שני, בעיקר במקרה של מוות מזיקנה, ההתמודדות היא יותר רציונלית. אבל פרידות מבני ובנות זוג קורות לצערינו לעיתים קרובות יותר ויותר. הקלות הלעיתים בלתי נסבלת של פרידות של בני זוג, בעיקר כמובן נישואים, היא תופעה חדשה יחסית שקשורה להמון שינויים שהחברה שלנו עוברת. תופעת הגירושים שפעם היתה מקור לבושה עצומה, כיום היא הפכה לתופעה יומיומית וכ"חלק מהחיים". 

השוני בהתמודדות 

בכל מקרה, כל אחד ואחת מתמודדים אחרת עם פרידות וכפי שהזכרתי קודם לכן, פרידה בין בני זוג בגלל אלימות במשפחה או התקררות היחסים היא אחרת מהתמודדות עם פרידה בגלל בגידה של בעלך בך עם אישה אחרת. הפתאומיות היא הגורם הקשה ביותר להתמודד איתו. כמו רעם ביום בהיר. 

דרכי התמודדות. אתם לא לבד.  

מהי הדרך הטובה ביותר בכדי להתמודד עם מקרה פרידה? רבים פונים לפסיכולוגיה ולעיתים בצדק. לעיתים הפרידה היא תוצאה של בעיות נפשיות ורגשייות עמוקות הרבה יותר וההתמודדות עם פרידה היא רק חוליה אחת בשרשרת, אבל תנו לי להציג לכם אלטרנטיבה אחרת ואני חושב ומאמין שהיא טובה הרבה יותר עבור רוב המקרים. שמעתם על שיטת הטיפול של ה CBT והאימון האישי? אני יכול להאמין שכן. אז בואו ותכירו את אותה שיטה דרכי.  אני מומחה ארצי מוביל בתחום זה ואני מטפל אישי ומטפל בשיטת ה סי בי טי. עם נסיון רב כבר מספר רב של שנים ומהקליניקה שלי, יצאו מטופלים רבים עם חיוך על הפנים והמשיכו בחייהם בצורה נורמלית לחלוטין.. אני בעל נסיון רב בטיפול בתהליכי התאוששות לאחר פרידה מבן זוג. אני כאמור משתמש בשיטת ה CBT והטיפול האישי שהם התשובה הטובה ביותר לשאלה איך להתמודד עם פרידה. השיטה מכוונת לטיפול ממוקד ומהיר בבעיות ובהרגשות של כרגע ולא, סליחה על הביטוי, "חופרת" לכם על מה קרה לכם כשהייתם בני חמש. 

צרו עמנו קשר דרך אתר זה או בטלפון. מגיע לכם ולכן להמשיך קדימה את חייכם ועם חיוך גדול.

 

איך להתמודד עם פרידה
הגדלת תמליל
שינוי קונטרסט