אימון אישי או טיפול – במה לבחור?

התשובה הפשוטה היא – אל תבחר! אבל רגע, אסביר למה אני מתכוון ואעשה זאת באמצעות מטאפורה: חשוב לרגע על המכונית שלך. אצל רובנו המכונית היא אחד הדברים היקרים ביותר שיש ברשותנו ואנו מקפידים לקחת אותה לטיפולים התקופתיים שלה בזמן (פחות או יותר). אנו מעריכים את חשיבות הטיפול, הכיוונים והבדיקות. אבל האם אנחנו שואלים את עצמנו או את המומחה במוסך שמטפל ברכב באיזה כלי הוא משתמש?! 

"אני רוצה רק מברג שטוח. אולי גם פלאייר אם חייבים"

מצחיק נכון??

זה לא משפט שמישהו יגיד במוסך כי זה לא משפט הגיוני.. כשאני לוקח את הרכב למוסך אני רק רוצה לדעת שלמוסך יש את הכלים הדרושים לטיפול, את הידע הדרוש, הניסיון, ההכשרות המתאימות.
הנפש שלנו יקרה יותר מהמכונית, יותר מהדירה ולכן בבחירת השותף לדרך בכיוונים העדינים של הנפש כדאי לבחור באדם שיש לו את סט הכלים הרחב ביותר, ההכשרות, הניסיון, כן – וגם הכימיה חשובה – כדי שנוכל להתמסר, להתחייב ולהתחיל את השינוי

אוקי, אז מה עכשיו?

הבחירה להתחייב לתהליך מעצים, יהיה שמו אשר יהיה היא הבחירה באיכות חיים. למי מאיתנו אין התלבטויות, פחדים, חששות שמלווים אותו לאורך חייו ושהיה שמח לראות איך יראו חייו כשילמד לחשוב אחרת, כשיוכל באמת להרגיש אחרת.

הזכות לשפר את חיינו היא זכות יסוד ומימוש זכות זו יעזור לא רק לך עצמך אלא לסובביך, ליקירייך. כי ככה זה בחיים. כשאני מאושר יותר אני מקרין סביבי אושר, האנשים סביבי, המשפחה – החברים – העמיתים בעבודה לא רק שמרגישים בכך, הם ממש משנים את יחסם כלפי – אלו הן התמורות העיקריות מתהליך שאנחנו יכולים לעבור ביחד:

למה כן?

אדם יכול להיות ביישן יותר משהיה רוצה – ולטפל בכך,

אדם יכול לחיות את חייו עם חרדה חברתית, או בלעדיה,

עם פחד מעליות או בלעדיו,

עם חרדת מבחנים או בלעדיה,

אדם יכול לחוש מתוסכל או לאהוב את חייו

להתלבט מה היה רוצה לעשות או להחליט ולעשות

יש כל כך הרבה שאנחנו יכולים לעשות ביחד, אלא שהכל תלוי בהחלטה ראשונית שלך וברצון שלך לייצר שינוי אמיתי, מהיר וארוך טווח. 

אבל רגע, שניה לפני הלחיצה על הכפתור האדום שכאן למטה, חשוב לדלג ולבדוק גם את הסיבה ל "למה לא". רק אחר כך יהיה כדאי, באמת כדאי ללחוץ על הכפתור, לקבוע ולהתחיל בתהליך מהנה ומשמעותי ביחד.

למה לא?

יש הרבה סיבות לא להתחיל בתהליך שינוי, בין אם קוראים לו טיפול, אימון, או כל כינוי אחר. כל הסיבות שאפרט כאן אמיתיות, הן נכתבות בכנות ובאמונה וכדאי להכירן:

1. מדובר בתהליך שעלול להיות תובעני ודורש מחויבות וקרוב לוודאי שיהיו שיעורי ומשימות בית.

2. היצמדות למוכר ולנוח עושה את החיים קלים יותר ואילו בתהליך שכזה אנו נתרחק מהמוכר ונבחן את גבולות הנוחות.

3. תהינה בוודאי הזדמנויות שיעלו שאלות קשות, שאולי לא תמיד יבוא לך להתעסק בהן

4. אין ערובה לתוצאות ולא ברור מתי תגענה. התוצאות החיוביות כנראה יגיעו רק בעבודה קשה ואחרי זמן.

5. יכול מאוד להיות שבסוף התהליך החיים יראו אחרת, את/ה תעשה / תעשי דברים שלפני כן עשית פחות או בכלל לא. אלו יהיו אולי דברים שעשית בעבר      והפסקת, אזור הנוחות שלך יזוז וישתנה ואת/ה תרבה / תרבי יותר לפעול על הקצוות שלו.

6. בתחילת תהליך אנו נסכים על שותפות – 50% – 50% באחריות וכל אחד יצטרך לתת את המאה אחוז מתוך ה 50% שלו.

כשניפגש נתאים את הרשימה הזו לך, כך שהבחירה שלך תהיה הכי מדויקת לך.

הגדלת תמליל
שינוי קונטרסט