fbpx

חרדת מבחנים

חרדת מבחנים

חרדת מבחנים 

מודה ומתוודה שפעם אחרונה שעברתי מבחן משמעותי היה לפני שנים רבות במבחן מסכם של קורס נהיגה מונעת. היו פה ושם בהמשך הדרך עוד מבחני סיום קורסים ועברתי אותם בהצלחה אבל את אותה חרדת מבחנים אני עוד זוכר מימי בבית ספר ובבית ספר התיכון וכמובן במהלך רכישת המקצוע. אותה תחושה של קושי לישון לילה קודם או אפילו שתי לילות קודם כתלות בחשיבות המבחן. במבחנים החשובים באמת, אלו שקבעו את הציונים הסופיים או קבלת התעודה עצמה, החרדה הייתה גדולה הרבה יותר. ניסיון להתרכז וללמוד ולא לדעת אם בכלל כדאי ללמוד או לתת למוח לנוח, ניסיון לבדוק בראש אם אני זוכר תאריכים, שמות, ופרטים וכאשר אני מבין שלא כל כך, אני נלחץ אפילו יותר. חרדת מבחנים דומה לחרדת קהל. לפחד לעמוד מול קהל ולהעביר הרצאה. הפחד הזה לשכוח מה אתה רוצה להגיד והכל נתקע והקהל מסתכל עליך..מי שעוסק בתחום מכיר טוב את ההרגשה. בנושא המבחנים, אין את קהל המסתכל אבל אי ידיעת החומר עלולה להביא לתוצאות חמורות אפילו יותר ממעידה מביכה מול קהל. 

אתם לא לבד

טוב, אם אתם מרגישים וחווים את אותן הרגשות שתיארתי, אתם לא לבד, מבלי להיכנס לסטטיסטיקה, אני לא חושב שיש אדם שלא פוחד ממבחנים. שאין לו או לה חרדת מבחנים ברמה כזאת או אחרת. אז נשאלת השאלה איך לטפל בחרדת מבחנים. מה עושים עם הפחד הזה שמשתלט עליכם ויכול להביא אותכם למצב שבו פשוט תכשלו במבחן וכל הקריירה שלכם תושפע לרעה מכך. איך מטפלים בחרדת מבחנים?

איך מטפלים בחרדת מבחנים?

הכירו אותנו. אנחנו מטפלים בכל סוגי החרדות ועוד בעיות הקשורות לנפש, לחיי היום יום, לפחדים שלנו, לקשיי ההתנהגות שלנו ולעוד מצבים רבים שפעם היו נחשבים אולי לבעיות נפשיות והיום יודעים שלא צריך טיפול של שינם לכל הפרעה קטנה שכולנו חווים אותה במידה כזאת או אחרת אלא אפשר לטפל במצבים אלו דרך שיטת הטיפול הנקראת WinCBT. טיפול בפחדים בכלל וטיפול בחרדת מבחנים בפרט, ניתן ואפילו מומלץ לטפל בשיטת הסי בי טי שפירושה – טיפול קוגניטיבי התנהגותי. הייתי ממליץ לכם מאד להיכנס לדפי אתר האינטרנט השונים שלנו וללמוד יותר על שיטת טיפול זאת. שיטה ממוקדת מטרה המזהה את הבעיה במחשבות שלכם ופשוט מנסה לשנות את הדרך בה אתם חושבים על דברים ומסתכלים עליהם. טיפול בחרדת מבחנים לא צריך להיות טיפול ארוך ומייגע. לא הכל תלוי בשאלות כמו למשל איך התנהג אליכם אביכם כשהייתם בני שש. אני חושב שהתשובה לשאלה איך לטפל בחרדת מבחנים היא שיטת ה WinCBT וכאשר אומרים Win סי.בי.טי ניתן לומר, בצניעות המתבקשת שעזרנו כבר למאות אנשים עם פחדים שפשוט מפחדים ממבחנים ומפחד מהכישלון. זה לא פשע גדול ולא הולכים על זה לכלא ובטח שלא חייבים טיפול אינסופי. אתם בסה"כ רוצים לעבור מבחן אליו למדתם שנה שלמה ומפחדים ממה יקרה אם לא תצליחו לעבור אותו. איך זה ישפיע על חייכם ואז המחשבות לוקחות אותכם למקומות לא טובים ומלחיצות אותכם אפילו יותר ובמקום להשתחרר את נלחצים. 

לסיכום 

אז אם לסכם, על השאלה איך מטפלים בחרדת מבחנים לאנשים שיש להם חרדת מבחנים (ואגב, היא לא צריכה להיות חרדה שלא נותנת לכם לנשום, מספיק שהיא חרדה שגורמת לכם פשוט לא להצליח במבחנים בגלל הלחץ), צרו קשר איתנו ועשו זאת מהר. אל תדחו את זה כי עתידכם באמת תלוי בזה. אנחנו עשויים להוות הפתרון עבורכם. כדי שנוכל לעזור לכל אחד, בכל מקום, יש לנו עשרות מטפלים הפרוסים בקליניקות ברחבי הארץ. רק צריך להחליט – ולפעול.

חייגו עכשיו וקבלו שיחת יעוץ ראשונית ללא עלות

חיפוש

עקבו אחרינו ברשתות

צרו קשר