חרדת נהיגה

יש ביננו אנשים המתמודדים עם חרדת נהיגה. ידעתם זאת? אני מעריך שלא. כולנו יודעים שיש אנשים שמפחדים יותר לנהוג ויש כאלו שפחות ואני מעריך שרובינו הגדול בכלל לא חושש. אך אותה תופעה קיימת והחדשות הטובות הם שניתן להתמודד איתה ולנטרל אותה על מנת שתוכלו לחוות חווית נהיגה נעימה ולא מלחיצה. 

מי נמנה על אותה קבוצה?

אז אם אתם נמנים עם אלו שבאמת יש להם חרדת נהיגה או פחד מנהיגה אז דעו לכם שאולי אתם מעטים אבל אתם בטח לא יחידים. ופחדכם מובן ולגיטימי מאד. נהיגה היא עסק מסוכן לכל הדעות ולמרות שהסיכוי להיקלע לתאונה הוא קטן ביותר, הוא עדיין מלחיץ ויכול לגרום לפחד אמיתי. ניתן להשוות זאת לאלו החווים חרדת טיסה. הסיכוי לתאונה אוירית הוא קטן ביותר אך החשש תמיד קיים. ורבים הם החוששים מלטוס ברמה זאת או אחרת. 

מהו הפתרון? 

מה הפתרון אתם שואלים? דבר ראשון, להתמודד עם הפחד. פחד זה לא משהו שצריך להכתיב לנו את חיינו. אסור שפחד מנהיגה יימנע מאיתנו לנהוג. דווקא הנהיגה עצמה תגרש מאיתנו את הפחד כמו שקורה עם פחדים ופוביות אחרות. לא בריחה מהם אלא התמודדות איתם. אבל אם תצרו עמנו קשר נוכל לענות לכם על כל השאלות ולעזור לכם להתמודד עם אותה חרדת נהיגה והתופעות הנילוות אליה. אנחנו מטפלים בבעיות כמו פחדים וחרדות ובעיות קוגניטיבות אחרות בשיטה המוכרת והנקראית שיטת הטיפול CBT או באותיות עבריות סי בי טי. טיפול קוגניטיבי התנהגותי. השיטה הזאת, בניגוד לפסיכולוגיה או לשיטות טיפול אחרות, ממקדת את הטיפול בכך שיהיה מהיר ולעניין ומנווטת את המטופל לכך שבעזרת מחשבותיו והתנהגותו בהקשר לפחדיו וחששותיו, יוכל הוא עצמו לשלוט ולנטרל את אותם פחדים וחששות. 

עקרונות השיטה

כמובן שמדובר כאן על תורה שלמה ואורך מאמר זה לא יצליח לרדת לפרטיה. תוכלו ללמוד יותר על השיטה ויתרונותיה הרבים, ע"י יצירת קשר או קביעת פגישה ראשונית בה נסביר לכם לפרטים מהו אותו טיפול קוגניטיבי ומהו אותו טיפול התנהגותי ואיך עם שיטות אלו והמקצועיות של המטפל עצמו, ניתן בזמן קצר מאד להתגבר על בעיות כמו חרדת נהיגה וכמובן פחדים אחרים והתנהגויות אחרות שאנחנו רוצים לשלוט בהן טוב יותר. צרו עמנו קשר בהקדם בדרך לנהיגה הראשונה ללא חרדות. בהצלחה. 

 

חרדת נהיגה
הגדלת תמליל
שינוי קונטרסט