fbpx

משבר גיל ה40

משבר גיל ה40

משבר גיל ה40

מי לא מכיר את המושג הלעיתים שחוק הזה אבל הבהחלט רלוונטי שנקרא משבר גיל 40. מהו אותו משבר שאגב, אולי פעם היה מתרחש בגיל צעיר יותר, ובשום פנים ואופן לא אצל כל הגברים, אבל היום יכול להתרחש גם בגילאים מבוגרים יותר של 50 ויותר? משבר גיל 40 מסמן אצל הרבה מאד גברים מעין סיום של תקופה. אגב, 50 נחשב היום במקרים רבים ה"ארבעים החדש" – אז אם הגעתם לגיל 50 ואתם חשים תחושות דומות – זה אכן סביר ורגיל וקורה, הרבה בזכות העובדה תוחלת החיים שגדלה.

סממני משבר גיל ה40

אחרי תקופה ארוכה מאד של חיי צעירות בהרבה מובנים. אישיים, משפחתיים, רומנטים, אבהות, עבודה וגם מבחינה פיזית. הילדים כבר לא קופצים עלייך כמו פעם שהיית מגיע מהעבודה אלא עסוקים בעצמם, היחסים עם האישה התקררו עם הזמן ונעשו "נורמליים" ו"בסדר", העבודה שסוחטת אותכם יום יום הופכת למעיקה יותר ויותר, פה ושם מופיעות שערות שיבה או לחילופין, עוד ועוד שערות מחליטות לנשור, הכרס גודלת לה בלי לבקש רשות מבעליה, פה ושם אולי כאבים מתחילים לצוץ להם ואתם מתחילים לזכור בעל פה את שמו של רופא המשפחה, ועוד ועוד סממנים שמראים לכם שמה שהיה, הוא לא מה שקיים וקשה יותר, לעולם כבר לא יהיה. 

גילאי המשבר

קודם לכן תיארתי באופן כללי מהו משבר גיל 40. ובהם סיבותיו המרכזיות? אגב, כמו שאומרים היום שגיל 60 זה ה 40 החדש, גם אותו משבר שמקובל לנכס לגיל 40, יכול לקרות כיום בגיל מאוחר הרבה יותר. אנחנו מתחתנים מאוחר יותר, מתחילים את חיי האבהות מאוחר יותר, את הקריירה, אנחנו בריאים יותר באופן כללי כך שכל התופעות שתיארתי, יכולות ואכן מגיעות לעיתים גם בגילאים מאוחרים יותר. 

פתרונות לטיפול במשבר

מה עושים אם המחשבות רודפות אותכם ואתם מרגישים שאתם חייבים לפרוק אותן ולטפל בהן אבל עם מישהו שבאמת יכול לעזור. ההמלצה שלנו: CBT כן, כן –  סי בי טי. למה? כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא שיטת הטיפול הנחקרת ביותר בעולם המדעי, המוכחת ביותר והיעילה ביותר להתמודד עם משברים דוגמת משבר גיל ה 40. וכמובן – משבר גיל הארבעים החדש, לא אחר מאשר משבר גיל החמישים כמו שכבר ציינו למעלה.

חיפוש

עקבו אחרינו ברשתות

צרו קשר