החיים בצל הקורונה

הקשיים הרגשיים והנפשיים בתקופת הקורונה

הם חדשים לכולנו והם לעיתים גורמים לחרדות ופחדים אשר לא היו קיימים לפני כן. הפחד מנגיף אשר לא ברור מתי, איך והאם יתקוף אותנו יכול להביא לפחדים יומיומיים ואף לתחושה של חוסר אונים וחוסר שליטה. אז נכון שאין לנו שליטה מלאה על כל מה שקורה בסביבה שלנו אך עדיין, אנחנו יכולים לנתב את המחשבות שלנו בצורה כזו שלא יובילו לחרדות בשגרת הקורונה ויאפשרו לנהל אורח חיים טוב יותר עם מודעות לנגיף הקיים סביבנו.

חרדות הנוגעות לקורונה אצל בני נוער

אם יש לכם ילדים בגילאי נוער, אתם וודאי יודעים כי תקופת הנעורים יכולה לכלול עליות ומורדות רגשיות רבות אשר אינן קשורות כלל לנגיף זה או אחר. הפעילות ההורמונלית אצל נערים ונערות מביאה אותם לעיתים רבות להתמודדות עם תחושות רגשיות ללא דרך להתמודד איתן. כאשר נגיף הקורונה והפחד מהקורונה הופכים להיות חלק מהחיים שלהם, אז הקשיים הרגשיים הללו יכולים רק להתעצם ולהביא לתחושות של חרדה.

דיכאון בתקופת הקורונה

מלבד החרדות והפחדים מהלא ידוע לגבי נגיף הקורונה, נוער וגם מבוגרים יכולים להגיע למצב רגשי ירוד ועד למצב של דיכאון עקב קשיים רגשיים בתקופה כזו. ילדים בגילאי נוער ומבוגרים אשר סבלו מתקופות של דיכאון לפני שתקופת הקורונה החלה, עלולים למצוא את עצמם בתקופת דיכאון שאין לה תאריך סיום.

איזה טיפול יכול לעזור בתקופת הקורונה?

אחד הטיפולים המוכרים לפתרון בעיות חרדה ודיכאון הוא טיפול CBT בעצימות נמוכה (LI CBT). טיפול CBT בעצימות נמוכה משלב שינוי בדפוסי חשיבה עם עבודה קוגנטיבית על מנת להביא אתכם לניהול אורח חיים בריא נפשית ורגשית בעיקר בתקופת הקורונה, המעלה תחושות רבות של חוסר וודאות.

התמודדות עם שגרת הקורונה באמצעות טיפול CBT עם המטפל גיל ששון או עם המטפל יגאל שרון

הסיביטיסט גיל ששון והסיביטיסט יגאל שרון מטפלים בשיטת CBT ו TEAM CBT במטופלים בגילאי הנוער 14 ומעלה ובמבוגרים. אם אתם חווים תחושות של חרדה יום יומיים ודיכאון בתקופת הקורונה, אל תזניחו את עצמכם ופנו עכשיו לסיביסט גיל ששון או לסיביטיסט יגאל שרון אשר יובילו אתכם לחיות חיים מלאים בתהליך טיפולי CBT מקצועי.

במקום להתלבט אם כן, או לא.. כמה פרטים בסיסיים ואז נדבר ו – נתלבט ביחד