אודות

אודות

נקודות חוזקה

מטפלים בפריסה ארצית

חלק מתפיסת העולם של מרכז WINCBT, על המטפל להיות קרוב למטופל. פיזית. לכן בחרנו את מיטב המטפלים המומחים בשיטה והתייחסנו גם לפיזור הקליניקות ברחבי ישראל, מהצפון הרחוק, ממש ליד החרמון, דרך השרון, המרכז, השפלה ועד באר שבע ואשקלון בדרום, בלמעלה משלושים יישובים. עם הביקוש גדל גם הפיזור ובלי לוותר על גרם אחד של מקצועיות המטפלים הנבחרים.

שיטות טיפול מוכחות

טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא שיטת הטיפול הנחקרת והמוכחת ביותר בעולם היום וזו אחת הסיבות שהשיטה נקראת בספרות המדעית evidence based therapy". במה שהשיטה טובה - היא הכי טובה!

מוקד ידע בתחום הטיפול

טיפול קוגניטיבי התנהגותי יכול להיות גם טיפול עצמי. זה לא תמיד קל, אבל זה אפשרי. מוזמנים לטייל בין עמודי האתר, לקרוא את המאמרים השונים ולהקשיב לפודקסט "מדברים סיביטי" ולעשות את הצעד הראשון לשינוי. זה אפשרי וזה לא בשמיים - אפשר לבד ואפשר ביחד עם מטפל מומחה מהרשימה שלנו.

מי אנחנו (WINCBT)

גישת הטיפול WinCBT נולדה במכללה האקדמית וינגייט על ידי יזמי תוכנית ההכשרה למטפל LiCBT במכללה. מדובר בגישה אינטגרטיבית המבוססת על תפיסת העולם של מפתח ה CBT בעולם ד"ר בק על פיה "אנחנו מרגישים מה שאנחנו חושבים", (you feel what you think). אבל זה לא נגמר שם. הגישה הכילה בתוכה המון מפניני החוכמה של ד"ר ברנס, מפתח שיטת TEAM CBT ומי שאחראי בין השאר לתפיסת "חמשת עקרונות האמפתיה". מחקר בתחומים קשורים עוסק בדר"כ במחקר הלקות וממנו מסיק על אופן הטיפול ואיך דברים נראים ללא הלקות – וזה עובד. אנחנו עשינו עוד משהו. רצינו לראות איך אנשים מצליחים חושבים, איך הם מרגישים וללמוד גם מהצלחות. כאמור, לא רק הצלחות של ספורטאים, אבל הספורט הוא בהחלט מפתח טוב להבנת צורת החשיבה ולשינוי האופן בו אנחנו מרגישים. השם לגישה ניתן לה רק לאחרונה והוא מכיל בתוכו בדיוק את ההבדל. WinCBT הוא לא רק הדרך להצלחה, הוא לא רק ללמוד איך הבעיה מפעילה אותנו, הוא גם ללמוד מההצלחה ולראות איך היא יכולה להשתחזר ולהפוך אוטומטית. איך אפשר ללמוד מרץ המרתון ש"פוגש את הקיר" מהיזם שפוגש משקיע מלחיץ, מהסטודנט המצטיין. איך אלו חושבים ואיך אנחנו יכולים לאמץ את הגישה. השיטה כוללת עבודה קוגניטיבית רבה ועמוקה תוך שימוש בכלי טיפול מוכחים מחקרית וגם מיינדפולנס, תרגילי רגיעה, כלים לעבודה התנהגותית, שיטות לשיפור התקשורת הבינאישית, עבודה בדימיון מודרך ועוד ועוד.

מה זה טיפול בCBT?

WinCBT היא גישה טיפולית שפותחה על בסיס שיטת CBT – טיפול קוגניטיבי התנהגותי. ה CBT היא שיטת הטיפול הנחקרת והמוכחת מחקרית ביותר בעולם לטיפול במגוון רחב של הפרעות נפשיות. ההבנה שכלי ה CBT יכולים לסייע בעצם לכל אחד הושגה כבר בראשית שנות ה-80 של המאה הקודמת. מכאן נולד תחום הטיפול בעצימות נמוכה וממנו התפתחה גישת ה WinCBT ונפתח מסלול הכשרה למטפלי CBT בעצימות נמוכה במכללה האקדמית בוינגייט.

מהפייסבוק שלנו

משברהשימוש המוכר הוא מהשורש ש. ב. ר. המילה משבר בפירושה המקורי הוא מקום מושבה של היולדת - מקום של לידה, התחדשות, הזדמנות.אממ ... See MoreSee Less
#אשקלון #גבולהצפון #מערבהנגב ... See MoreSee Less

מטפלים

גל אלטר

עיר: הר אדר

אלינה פרלמן Эллина Перельман

עיר: נתניה Нетания

לרה סוזין

עיר: אשדוד

gili peleg

גילי פלג

עיר: תל אביב - יפו

גליה גביש

גליה גביש

עיר: תל אביב

עדי אוחנה 2

עדי אוחנה שורק

עיר: אבן יהודה

גיל ששון

גיל ששון

עיר: כפר יונה

אבישג מלחי

אבישג מלחי

עיר: שמשית (עמק יזרעאל)

ימית יולזרי

ימית יולזרי

עיר: רמת גן

user green

רפאל רדובן

עיר: תל אביב

user green

שירי אבידור

עיר: כפר סבא

אביבית פרידריך אהרוני

אביבית אהרוני פרידריך

עיר: נתניה