מדברים סיביטי – הפודקאסט של הסיביטיסטים – פרק 65 – הדרכה למטפלים המתנדבים לסיוע

מציע להקשיב / לצפות בפרק באוזן קשבת, עיין פקוחה ולב חפץ. יתכן שאתם מכירים, יתכן שמכירים מעט אחרת ויתכן שהגישה והכלים חדשים לכם. קחו מה שנכון לכם וזיכרו, כל אחד יכול לתת את מה שהוא יכול לתת ועכשיו זה הזמן לתת.

מדברים סיביטי – הפודקאסט של הסיביטיסטים – פרק 64 – מלחמת חרבות ברזל

יגאל ואני מדברים, הפעם בתנאים מיוחדים, וסליחה על איכות ההקלטה, על ההתמודדות עם הקושי, עם המכה, על חיבור לחולשות, לכאבים, לכעס הכל כך מוצדק ומתוך כל אלו, אל החוזקות – אלו שעדיין קיימים בנו ומתוכם לפעול. חשוב לזכור, כשמטאטים קושי מתחת לשטיח ולא מדברים אותו, עלול, ברמת הדימוי להיווצר גושים מתחת לשטיח – ואז נופלים.

מדברים סיביטי – הפודקאסט של הסיביטיסטים – פרק 61- שאלות מהקהל

פרק 61 עם ימית, הרגלי החדש והמענג, עוסק בשאלה שקיבלנו ממאזינה. השאלה הגיעה עם פירגון כל כך נעים שהרגשנו מחוייבים לה 🙂 וחוץ מזה שמדובר ככל הנראה בשאלה שרבים מתחבטים בה. כשאני יודע שמישהו קרוב לי ממש צריך (או לפחות ממש יכול להרוויח מטיפול) אבל לא רוצה – איך לשכנע אותו?

מדברים סיביטי – הפודקאסט של הסיביטיסטים – פרק 60- אתגרים של ערך עצמי

ערך עצמי נמוך – חתיכת אתגר שרובנו פוגשים בחיים, המטפלים פוגשים אותו בחיים וגם בקליניקה, אחרים אולי רק בחיים. רובנו חווים את עצמנו מעת לעת ככאלו, בין אם באופן מוכלל ובין אם ספציפי בהקשר כלשהו. הבעיה הגדולה היא שכאשר אנו חווים את עצמנו כבעלי ערך עצמי נמוך – אנחנו מייצרים בדיוק את המצב הזה. החדשות הטובות הן שלא מדובר בגזירת שמיים. אפשר לשנות. אפשר לחזק את השריר הרלוונטי, ולעתים אפשר לעשות זאת לבד, ללא עזרה

מדברים סיביטי – הפודקאסט של הסיביטיסטים – פרק 59- חרדת דייטים

חרדה מדייטים היא חרדה נגזרת מהחרדה החברתית, מה שנקרא בשפה המקצועית חרדה חברתית ספציפית, להבדיל או כחלק מחרדה חברתית מוכללת. אבל ת'כלס, את מי זה מעניין איך קוראים לזה? יותר מעניין מה עושים איתה, איך מזהים אותה ואיך אם בכלל, מנצחים אותה. בפרק היום, שוחחנו ימית ואני בנושא המאוד חשוב הזה – שחוסם רבים מזוגיות מיוחלת וכפי שהבנו בשיחה בינינו, יכול בקלות לפגוע גם בזוגיות קיימת.

מדברים סיביטי – הפודקאסט של הסיביטיסטים – פרק 58- התמודדות עם חרדה כלכלית

חרדה כלכלית היא חרדה שיכולה לתפוס כל אחד בכל תקופה – ובוודאי לאחר 10 העלאות ריבית רצופות, שחיקת כח הקניה של הכסף שלנו ועליה גבוהה ביוקר החיים. המודעות הכלכלית חשובה, החרדה – פחות.
מה עושים כדי לנצח את החרדה הזו, כשיש בה גרעין כל כך מובהק של אמת? ומה אפשר ללמוד מהשיח הזה על כל חרדה אחרת כאשר יש בה גרעין של אמת (לרוב הוא שם אגב)

מדברים סיביטי – הפודקאסט של הסיביטיסטים – פרק 57- חרדת קהל ( פחד במה) עם גרג קרסיק – חלק שני

כל כך נהנינו עם גרג שבחרנו להמשיך ולהוסיף פרק נוסף, המשך לנושא חרדת הקהל, דיברנו על מה עושים ואיך מתמודדים עם החרדה ברגעים של לפני, תוך כדי וגם באותם רגעים שאחרי שהצגנו את מה שרצינו להציג.