fbpx

ביו פידבק

ביו פידבק

ביו-פידבק (משוב ביולוגי) הינה שיטת טיפול לא פולשנית המסייעת לאדם להשיג שליטה על גופו ולווסת את תגובותיו הגופניות והרגשיות. בטיפול יחובר המטופל לחיישנים של מכשיר הביופידבק המודדים מספר רב ורלוונטי של מדדים פיזיולוגים, כולל קצב לב (דופק), לחות העור, טונוס שרירים, טמפרטורה ועוד, כל זאת במהלך פגישת טיפול באמצעות שיחה וכלים נוספים שיפורטו בהמשך.

המשוב הביולוגי מאפשר למטופל לראות בזמן אמת איך הלחץ/ החרדה שלו נראית על גבי מסך מחשב ולחלופין איך נראית רגיעה.

במהלך הטיפול לומד המטופל בין השאר, סדרה של טכניקות הרפיה כגון : נשימה סרעפתית ,הרפיית שרירים מתקדמת – ג'ייקובסון ,אימון אוטוגני דמיון מודרך ,מיינדפולנס ,סריקת גוף ועוד טכניקות המותאמות למטופל ולאתגר איתו הוא מבקש להתמודד.

טכניקות אלו מסייעות לשלוט בתגובות גופניות שונות והפחתת רמות חרדה, לחץ, סטרס, כעס ורגשות אחרים, בזכות המשוב המיידי אנחנו יכולים לראות איזו טכניקה מתאימה לו ביותר להשגת הרגיעה של הגוף ונכליל אותה לשימוש ביום יום.

השיטה מתבססת על העובדה שהמוח יודע להרגיע את הגוף, ומאפשרת לנו ללמוד תוך זמן קצר יחסית איך להרגיע את מערכת העצבים.

כאשר אנו רואים את ההצלחה, איך אנחנו יכולים להעביר את עצמנו ממצב מתח למצב רגיעה, תחושת השליטה מתחזקת ורמות הסטרס יורדות .

ביו-פידבק ו CBT

ביו- פידבק משלים את הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי ( CBT ).

בטיפול CBT משולב BF אנו מתייחסים לארבעה ממדים: הממד המחשבתי, הרגשי, ההתנהגותי והממד הגופני. מהמחקר ומהניסיון הקליני, ידוע שבין ארבעת הממדים קיימים קשרי גומלין. לדוגמא: דפוס חשיבה מסוים יוצר תגובת מתח, תגובת המתח מאשרת את הדפוס המחשבתי וכך עולים רגשות שליליים ודפוסי התנהגות שבתורם מגדילים את המצוקה הרגשית והגופנית כאחד וכמובן, משפיעים על ההתנהגות הנבחרת. בעזרת המשוב הביולוגי  בשילוב CBT ניתן "לתקוף" את הבעיה בכל ארבעת הממדים השונים

ברגע שנדע להרגיע ולשלוט בגוף ,נדע להרגיע את מערכת העצבים ,המוח יקבל למעשה מסר שהכל בסדר ואין סכנה. ובכך נוכל לפרוץ את המעגל.

כמו כן, הביו- פידבק יכול להכין את המטופל בצורה אופטימלית לחלק ההתנהגותי  של הטיפול (לחשיפות) שכן, המטופל יכול להשתמש בטכניקות רגיעה שנמצאו לו כמועילות ביותר, לפני ואחרי החשיפות מה שיקל מאוד על התהליך

כתבה עדי אוחנה שורק, מטפלת WinCBT משולב ביו פידבק

אבן יהודה.

 

צרו קשר

WinCBT במספרים

מטפלים
0 +
ישובים בישראל
0 +
שעות טיפול
0 +
מטופלים מרוצים
0 +

מטפלים

המטפלים שלנו נמצאים בכל מקום, בזום ובקליניקות ברחבי הארץ, כולם בוגרי המסלול ללימודי CBT בעצימות נמוכה של המכללה האקדמית וינגייט, שעברו התמחות ומאחוריהם שעות רבות של טיפול קוגניטיבי, התנהגותי.

אוסנת הרמן

עיר: אמירים

אוסנת הרמן

עיר: אמירים

גל אלטר

עיר: הר אדר

אלינה פרלמן Эллина Перельман

עיר: נתניה Нетания

לרה סוזין

עיר: אשדוד

gili peleg

גילי פלג

עיר: תל אביב - יפו

עדי אוחנה 2

עדי אוחנה שורק

עיר: אבן יהודה

גיל ששון

גיל ששון

עיר: כפר יונה

אבישג מלחי

אבישג מלחי

עיר: שמשית (עמק יזרעאל)

ימית יולזרי

ימית יולזרי

עיר: רמת גן

user green

רפאל רדובן

עיר: תל אביב

user green

שירי אבידור

עיר: כפר סבא

אביבית פרידריך אהרוני

אביבית אהרוני פרידריך

עיר: נתניה

מטפלים בצפון

מטפלים בשרון

מטפלים במרכז

מטפלים בירושלים

מטפלים בשפלה

מטפלים בדרום